Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

 

If you are willing to accept your position, I need you to do three things:

1. Please email Jacquie Pearson at jacquiepearson@yahoo.com and accept your position.

2. Please log in and edit your account to reflect the $155 amount due.  Click on the program name next to your child's name "2020 Chatfield Youth Basketball" Scroll down and click on the accept button for the Covid Waiver and pay your $155 fee.

3.  If you need a jersey, use this link to register. https://www.leagueathletics.com/Registration/Restrictions.asp?RegID=206533&org=chatfieldbasketball.com

 

8th        
Gold     Coach: Harpstreith
Payton Aukland   Division: Jeffco Gold
Sam Strauch     Gold Crown Gold
JR Hapstrieth      
Merrick Chuita        
Sage Maestas      
Jude Smith      
Luke Troni      
Riley Suddeth      
         
Silver     Coach: Sean Moore
Indiana Hostetler   Division: Jeffco A
Jackson Autry     Gold Crown Division 2
Kingston Bright      
Landon Beich      
Creighton Chaney      
Gavin James      
Cody Romero      
Kaden Moore      
         
Bronze     Coach: Jim Russell
Jack Bayton   Division: Jeffco A
Tony Carlino      
Ethan DesMarteau      
Jackson Leir      
Caleb Mainwaring      
Cooper Wick      
William Russell      
Spencer Crites      
         
Bronze        
Brody Burrow   Coach: Gallegos
Trenton Alvarez   Division: Jeffco B
Melissa Gill      
Anthony Giorro      
Niehmiah Gallegos      
Dylan Schwertley      
Evan Lundgren      

Emile Koekemoer

Zach Oliver

Ryan Miller

     

 

7th        
Silver     Coach: John Hart
London Bright   Division: Jeffco B
Pierce Essex      
Zane Hart        
Ian Meinert      
Will Rohlman      
Taylor Strange      
Graham Hubbel      
Taye Dixion      
Stetson Roquie      
         
Bronze     Coach: David Nash
Cameron Guider   Division: Jeffco B
Will Guider      
Kellan Nash      
Jaxon Reeves      
Harrison Parks      

Garrett Harkness

Trevor Holloway

     

Ty Betts 

       
Jasper Truman      
Dylan Imus      

 

6th    
Gold    
Braylon Aukland Coach:  Zach Owston
Nolan Fedderson Asst.  Lucas Feddersen
Cullen Jindra Asst.  Craig Aukland
Ashton Johnson Division: Jeffco Gold
Daniel Liedtke   Gold Crown Gold
Chris Shefte    

Van Runyan

Montrey Lewis

   
Cole Archanbum    
     
Silver Coach: Todd Heimbuck
Elias Federspill Division: Jeffco B
Tyler Harbaugh    
Kynan Ngnyen    
James Dean    
Dominic DeNiro    
Isaac Heimbuck    

Hayden Roth

   
Luke Hobart    

 

5th        
Gold     Coach: Lucas Fedderson and Brad Miller
Nash Hubbell   Division: Jeffco A
Van Miller     Gold Crown Gold
Luke Sheppard      
Keegan Stuhr      
Landon Fedderson      
Turin Stevens        
Lucas Kossik      
       
         
Silver     Coach: Tom Henshaw
Luke Rohlman   Division: Jeffco A

Rowan Henshaw

Chase Holloway

     
Jaxon Wells      
Oliver Williams      
Zack Adams        
Jack Crandell      
Michael Kneuer      
Jackson Feik      

 

       
Bronze     Coach: TBD--Let me know if you are willing to coach
Evan Prinzi   Division: Jeffco B
Aiden Brusven      
Cason Burrow      
Landon Morris      
Lincoln Bosanko      
Reid Brusven      
Micah Ryan      
GIRLS         
8th Grade Gold        
Darla Berumen   Coach: Patrick Lynch
Kylie Bickford   League: Gold Crown Gold 
Torrence Boanko      
Kendall Holloway      
Sophia Lachenmayer    
Jaden  Lodice      
Josie Lynch      
Sophie Mahlik      
Jordyn Reed      
Ricker Thomas      
         
         
8th Grade Silver     Coach: Chris Amador
Alexis Amador   League: Jeffco League and Gold Crown Silver
Maggie DeArment    
Ashlyn Doyle      
Audrey Howe      
Kyra Kuennen      
Emerson Mullen      
Callen Wilkes (please register)  
         
         
8th Grade Bronze     Coach: TBD, please contact me if you are interested.
Taryn Binion   League: Jeffco League
Alaina Crotty (please register)  
Georgia Gilmore      
Charlotte Miller      
Kaylee Mitchell      
Isabella Samour      
Saydi  Sharpeta      
         
         
7th Grade Gold     Coach: Tony Harpstreith
Avry Aukland (please register) League; Gold Crown and Jeffco 
Ellyse DeBolt      
Kayla Harpstreith    
Olivia Keiter      
Ella Rieben      
Steffi Thomas      
Anna Troni      
Ezra Wright      
         
7th Grade Silver        
Nora Iselin   Coach: Coach Gallegos
Sutton Zibell   League; Jeffco League
Lourdes Gallegos      
Layla  Stenson      
Ryan Neely      
TBD        
TBD        
         
6th Grade         
Emma DesMarteau Coach: Brian DesMarteau
Brianne Fischer   League; Jeffco League
Sadie Goodwin      
Erin Hurley      
Ava Long      
Taylormarie Oliver      
Emmy Shurter      
Natalie Strauch      
Holland Tucker